2009-10-29

O jeigu šalta

Vėsu vėsu, šalta šalta

Atrodo, kad šilumos kiekio tiekimas į radiatorių nepriklauso nuo lauko oro temperatūros. Nes man jau šalta, o radiatorius daugiau šilumos neskleidžia, jis tiesiog vėsus.
Bet jau ir nebe tas ruduo. Vakare trumpam reikėjo išeiti, o aš visiškai nesitikėjau tokio žvarbaus vėjo. Išlėkiau neprisirengus šiltai, išlėkiau rami, šiltai nusiteikus. Ir buvau nustebinta, buvo žvarbu, vėjuota, šalta.

O ką daryti kai šalta?
O gi reikia pasiruošt geros arbatos ir pasileist geros muzikos:)
Mano šaltojo sezono geriausia arbata yra imbierinė. Ir skanu ir kaip padeda. Praeitą žiemą galimybių susirgti turėjau pakankamai, bet oi kiek išgėriau šios arbatos ir žiemą praleidau sveika. Nė karto neperšalau, nekosėjau, slogos neturėjau. Manau, daug kas žino šitą arbatą:)

Imbierinė arbata

Reikia:
Imbiero šaknies
Citrinos
Medaus

Kol vanduo verda nulupame imbiero šaknies gabaliuką ir jį supjaustome, labai smulkiai nereikia. O kiek šaknies naudoti tai reikia jau pagal save žiūrėti.(pavyzdžiui, aš mėgstu aštriai tai jos prisidedu daug). Tada atsipjauname skiltelę citrinos. Viską sudedame į puodelį užpilame karštu vandeniu ir pagardiname medumi. (Galima ir viską sudėjus į puodą su vandeniu pavirinti. Esu skaičius, kad medaus gerosios savybės žūva esant 40laipsnių temperatūrai, tad arbatinyje vandeniui neduodu užvirti) Paprasta kaip 2x2

Yra nemažai variacijų šia arbata. Pavyzdžiui, galima naudoti ne šviežią imbierą, o jo miltelius, tik atsargiai jie daug aštresni už šviežią, nepadauginkit. Galima imbierą, citriną, medų sumalti, išmaišyti ir tiesiog dėtis į arbatą ar net ir taip valgyti.
Esu į imbiero arbatą dėjusi cinamono, kardamono tai išėjo įdomaus, subtilaus skonio arbata.
O šį kartą į arbatą įmečiau mažą saujelę spanguolių.

Gražios nakties ir rytojaus

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą